B43890A4476M
5S-B43890A4476M
B43890A4476M
CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL
| Series: | B43890 |
| Capacitance: | 47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 350V |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 1.061A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.295 (7.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.630 Dia (16.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.319 (33.50mm) |