B43888F2686M000
5S-B43888F2686M000
B43888F2686M000
CAP ALUM 68UF 20% 200V RADIAL
| Series: | B43888 |
| Capacitance: | 68??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 4.9 Ohm @ 120Hz |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 890mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.295 (7.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.630 Dia (16.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.063 (27.00mm) |