B43888C4475M
5S-B43888C4475M
B43888C4475M
CAP ALUM 4.7UF 20% 350V RADIAL
| Series: | B43888 |
| Capacitance: | 4.7??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 350V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 150mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.532 (13.50mm) |