B43888C1226M
5S-B43888C1226M
B43888C1226M
CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL
| Series: | B43888 |
| Capacitance: | 22??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 160V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 380mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.669 (17.00mm) |