B43888A2476M000
5S-B43888A2476M000
B43888A2476M000
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B43888 |
| Capacitance: | 47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 7.1 Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 580mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.866 (22.00mm) |