B43888A1106M000
5S-B43888A1106M000
B43888A1106M000
CAP ALUM 10UF 20% 160V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B43888 |
| Capacitance: | 10??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 160V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 33.2 Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 220mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.669 (17.00mm) |