B43821A2476M000
5S-B43821A2476M000
B43821A2476M000
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL
| Series: | B43821 |
| Capacitance: | 47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 4 Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 290mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.063 (27.00mm) |