B43821A2227M000
5S-B43821A2227M000
B43821A2227M000
CAP ALUM 220UF 20% 200V RADIAL
| Series: | B43821 |
| Capacitance: | 220??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 840 mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 770mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.295 (7.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.709 Dia (18.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.457 (37.00mm) |