B43821A2157M000
5S-B43821A2157M000
B43821A2157M000
CAP ALUM 150UF 20% 200V RADIAL
| Series: | B43821 |
| Capacitance: | 150??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.2 Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 640mA @ 120Hz |