B43770A9857M000
5S-B43770A9857M000
B43770A9857M000
CAP ALUM 850UF 20% 400V SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B43770 |
| Capacitance: | 850??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 400V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 70 mOhm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 8000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | - |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 9.5A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 110 mOhm |
| Lead Spacing: | 1.122 (28.50mm) |
| Size / Dimension: | 2.532 Dia (64.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 3.201 (81.30mm) |