B43704B5338M000
5S-B43704B5338M000
B43704B5338M000
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B43704 |
| Capacitance: | 3300??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 30 mOhm @ 100Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 15A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 45 mOhm |
| Lead Spacing: | 1.248 (31.70mm) |
| Size / Dimension: | 3.028 Dia (76.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 3.846 (97.70mm) |