B43697A5106Q9
5S-B43697A5106Q9
B43697A5106Q9
CAP ALUM 10UF 450V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B43697 |
| Capacitance: | 10??????F |
| Tolerance: | -0.1 |
| Voltage - Rated: | 0.3 |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 450V |
| Lifetime @ Temp.: | 11 Ohm @ 100Hz |
| Operating Temperature: | 5000 Hrs @ 105??????C |
| Polarization: | - |
| Applications: | Polar |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 480mA @ 10kHz |
| Lead Spacing: | 4.3 Ohm |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.472 Dia x 1.181 L (12.00mm x 30.00mm) |