B43644A5686M000
5S-B43644A5686M000
B43644A5686M000
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B43644 |
| Capacitance: | 68??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.43 Ohm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 510mA @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 2.14 Ohm |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.866 Dia (22.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.063 (27.00mm) |