B43584E2229M000
5S-B43584E2229M000
B43584E2229M000
CAP ALUM 22000UF 20% 200V SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B43584 |
| Capacitance: | 22000??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 5 mOhm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 15000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -25??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 35.9A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 6 mOhm |
| Lead Spacing: | 1.248 (31.70mm) |
| Size / Dimension: | 3.583 Dia (91.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 5.728 (145.50mm) |