B43584E2109M000
5S-B43584E2109M000
B43584E2109M000
CAP ALUM 10000UF 20% 200V SCREW
| Series: | B43584 |
| Capacitance: | 10000??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 14 mOhm @ 100Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 17.4A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 17 mOhm |
| Lead Spacing: | 1.248 (31.70mm) |
| Size / Dimension: | 3.028 Dia (76.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 4.201 (106.70mm) |