B43564A1228M000
5S-B43564A1228M000
B43564A1228M000
CAP ALUM 2200UF 20% 160V SCREW
| Series: | B43564 |
| Capacitance: | 2200??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 160V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.874 (22.20mm) |
| Size / Dimension: | 2.032 Dia (51.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 3.232 (82.10mm) |