B43508E2827M000
5S-B43508E2827M000
B43508E2827M000
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP
| Series: | B43508 |
| Capacitance: | 820??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 140 mOhm @ 100Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 2.07A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 200 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.984 Dia (25.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.850 (47.00mm) |