B43508B5157M000
5S-B43508B5157M000
B43508B5157M000
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP
| Series: | B43508 |
| Capacitance: | 150??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 820 mOhm @ 100Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 860mA @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 1.15 Ohm |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.984 Dia (25.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.260 (32.00mm) |