B43508B2687M000
5S-B43508B2687M000
B43508B2687M000
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B43508 |
| Capacitance: | 680??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 170 mOhm @ 100Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 1.68A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 230 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.984 Dia (25.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.378 (35.00mm) |