B43508A5337M000
5S-B43508A5337M000
B43508A5337M000
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B43508 |
| Capacitance: | 330??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 370 mOhm @ 100Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 1.47A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 530 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.984 Dia (25.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.244 (57.00mm) |