B43508A5107M000
5S-B43508A5107M000
B43508A5107M000
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B43508 |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.23 Ohm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 670mA @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 1.73 Ohm |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.866 Dia (22.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.260 (32.00mm) |