B43505A2227M000
5S-B43505A2227M000
B43505A2227M000
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B43505 |
| Capacitance: | 220??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 580 mOhm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 1A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 700 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.984 Dia (25.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.260 (32.00mm) |