B43504C5157M000
5S-B43504C5157M000
B43504C5157M000
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B43504 |
| Capacitance: | 150??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 900 mOhm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105??????C |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 920mA @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 1.07 Ohm |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.378 Dia (35.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.063 (27.00mm) |