B43504A9277M000
5S-B43504A9277M000
B43504A9277M000
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP
| Series: | B43504 |
| Capacitance: | 270??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 400V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 320 mOhm @ 100Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 1.3A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 410 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.984 Dia (25.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.047 (52.00mm) |