B43504A5686M000
5S-B43504A5686M000
B43504A5686M000
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP
| Series: | B43504 |
| Capacitance: | 68??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.99 Ohm @ 100Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 500mA @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 2.35 Ohm |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.866 Dia (22.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.260 (32.00mm) |