B43501B9157M002
5S-B43501B9157M002
B43501B9157M002
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP
| Series: | B43501 |
| Capacitance: | 150??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 400V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 440 mOhm @ 100Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 1.1A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 710 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.181 Dia (30.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.063 (27.00mm) |