B43501A6107M000
5S-B43501A6107M000
B43501A6107M000
CAP ALUM 100UF 20% 500V SNAP
| Series: | B43501 |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 500V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.33 Ohm @ 100Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 860mA @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 1.6 Ohm |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.866 Dia (22.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.457 (37.00mm) |