B43458A9159M000
5S-B43458A9159M000
B43458A9159M000
CAP ALUM 15000UF 20% 400V SCREW
| Series: | B43458 |
| Capacitance: | 15000??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 400V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 6 mOhm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 12000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 35A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 11 mOhm |
| Lead Spacing: | 1.248 (31.70mm) |
| Size / Dimension: | 3.583 Dia (91.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 8.740 (222.00mm) |