B43458A5568M000
5S-B43458A5568M000
B43458A5568M000
CAP ALUM 5600UF 20% 450V SCREW
| Series: | B43458 |
| Capacitance: | 5600??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 23 mOhm @ 100Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 17A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 31 mOhm |
| Lead Spacing: | 1.248 (31.70mm) |
| Size / Dimension: | 3.028 Dia (76.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 5.677 (144.20mm) |