B43458A5158M000
5S-B43458A5158M000
B43458A5158M000
CAP ALUM 1500UF 20% 450V SCREW
| Series: | B43458 |
| Capacitance: | 1500??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80 mOhm @ 100Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 6.5A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 105 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.874 (22.20mm) |
| Size / Dimension: | 2.032 Dia (51.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 4.201 (106.70mm) |