B43457A4688M000
5S-B43457A4688M000
B43457A4688M000
CAP ALUM 6800UF 20% 350V SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B43457 |
| Capacitance: | 6800??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 350V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 18 mOhm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 10000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 12.8A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 22 mOhm |
| Lead Spacing: | 1.248 (31.70mm) |
| Size / Dimension: | 3.028 Dia (76.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 5.677 (144.20mm) |