B43456A5338M000
5S-B43456A5338M000
B43456A5338M000
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B43456 |
| Capacitance: | 3300??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 35 mOhm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 12000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 12A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 40 mOhm |
| Lead Spacing: | 1.248 (31.70mm) |
| Size / Dimension: | 3.028 Dia (76.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 4.201 (106.70mm) |