B43305B5337M000
5S-B43305B5337M000
B43305B5337M000
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
| Series: | B43305 |
| Capacitance: | 330??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 410 mOhm @ 100Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 1.86A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 580 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.181 Dia (30.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.457 (37.00mm) |