B43305A9686M000
5S-B43305A9686M000
B43305A9686M000
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP
| Series: | B43305 |
| Capacitance: | 68??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 400V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.99 Ohm @ 100Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 650mA @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 2.69 Ohm |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.866 Dia (22.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.063 (27.00mm) |