B41896C8476M
5S-B41896C8476M
B41896C8476M
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL
| Series: | B41896 |
| Capacitance: | 47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 4.031 Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 125??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 297mA @ 100kHz |
| Impedance: | 711 mOhm |