B41896C8337M000
5S-B41896C8337M000
B41896C8337M000
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL
| Series: | B41896 |
| Capacitance: | 330??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 574 mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 125??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 950mA @ 100kHz |
| Impedance: | 155 mOhm |