B41896C7227M000
5S-B41896C7227M000
B41896C7227M000
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL
| Series: | B41896 |
| Capacitance: | 220??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 689 mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 965mA @ 100kHz |