B41895A7687M
5S-B41895A7687M
B41895A7687M
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B41895 |
| Capacitance: | 680??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 48 mOhm @ 10kHz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 125??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 125??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 1.82A @ 100kHz |
| Impedance: | 44 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.866 (22.00mm) |