B41890A4227M
5S-B41890A4227M
B41890A4227M
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL
| Series: | B41890 |
| Capacitance: | 220??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 138 mOhm @ 10kHz |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 965mA @ 100kHz |