B41889A3687M8
5S-B41889A3687M8
B41889A3687M8
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | B41889 |
| Capacitance: | 680??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 460 mOhm @ 120Hz |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 1.54A @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.532 (13.50mm) |