B41888C8127M
5S-B41888C8127M
B41888C8127M
CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL
| Series: | B41888 |
| Capacitance: | 120??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 308 mOhm @ 10kHz |
| Lifetime @ Temp.: | 7000 Hrs @ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 474mA @ 100kHz |
| Impedance: | 279 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.669 (17.00mm) |