B41888C8107M000
5S-B41888C8107M000
B41888C8107M000
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B41888 |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 577 mOhm @ 10kHz |
| Lifetime @ Temp.: | 7000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 323mA @ 100kHz |
| Impedance: | 500 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.532 (13.50mm) |