B41888C7827M
5S-B41888C7827M
B41888C7827M
CAP ALUM 820UF 20% 35V RADIAL
| Series: | B41888 |
| Capacitance: | 820??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 41 mOhm @ 10kHz |
| Lifetime @ Temp.: | 10000 Hrs @ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 2A @ 100kHz |
| Impedance: | 39 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.866 (22.00mm) |