B41868W8107M
5S-B41868W8107M
B41868W8107M
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B41868 |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.32 Ohm @ 10kHz |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 150??????C |
| Operating Temperature: | - |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 350mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.866 (22.00mm) |