B41868W3228M
5S-B41868W3228M
B41868W3228M
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B41868 |
| Capacitance: | 2200??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 52 mOhm @ 10kHz |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 150??????C |
| Operating Temperature: | - |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 1.475A @ 100kHz |
| Impedance: | 49 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.295 (7.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.630 Dia (16.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.319 (33.50mm) |