B41866C7477M000
5S-B41866C7477M000
B41866C7477M000
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B41866 |
| Capacitance: | 470??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 134 mOhm @ 100kHz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 125??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 875mA @ 100kHz |
| Impedance: | 127 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.866 (22.00mm) |