B41866C5227M000
5S-B41866C5227M000
B41866C5227M000
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL
| Series: | B41866 |
| Capacitance: | 220??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 646 mOhm @ 100kHz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 297mA @ 100kHz |
| Impedance: | 573 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.512 (13.00mm) |