B41858C9397M000
5S-B41858C9397M000
B41858C9397M000
CAP ALUM 390UF 20% 100V RADIAL
| Series: | B41858 |
| Capacitance: | 390??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 72 mOhm @ 10kHz |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 1.907A @ 100kHz |
| Impedance: | 68 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.295 (7.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.709 Dia (18.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.319 (33.50mm) |