B41858C9226M8
5S-B41858C9226M8
B41858C9226M8
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | B41858 |
| Capacitance: | 22??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.222 Ohm @ 10kHz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 205mA @ 100kHz |
| Impedance: | 1.114 Ohm |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.512 (13.00mm) |