B41858C8686M
5S-B41858C8686M
B41858C8686M
CAP ALUM 68UF 20% 63V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B41858 |
| Capacitance: | 68??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 541 mOhm @ 10kHz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 310mA @ 100kHz |
| Impedance: | 488 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.512 (13.00mm) |